Jak udekorować jadalnię meblami w stylu vintage?

Jak udekorować jadalnię meblami w stylu vintage?

W dekoracji wnętrz cały czas pojawiają się nowości i obecnie istnieje wiele stylów, które możemy odtworzyć w naszym domu. Jednym z najnowszych trendów jest styl vintage. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak udekorować jadalnię meblami vintage i stworzyć zaskakującą przestrzeń o wyjątkowym uroku.

1. W wielu przypadkach uzyskanie dekoracji w stylu vintage nie wymaga dużych nakładów ekonomicznych. Jeśli Twoje meble w jadalni są zabytkowe, możesz je odnowić, nadając im warstwę białej farby, malując krzesła w jasnych kolorach i dodając uzupełnienia, takie jak zabytkowe lustro, kilka wazonów lub zegar ścienny.

2. Stół jest głównym meblem w każdej jadalni i powinien maksymalnie reprezentować modny i wygodny styl vintage. Idealnie sprawdzą się drewniane stoły w kolorze białym, o mocnej konstrukcji i postarzanym wyglądzie, lub okrągłe stoły symulujące antyczne modele. Nie zapomnij udekorować stołu detalami, takimi jak kolorowy wazon lub wazony z kwiatowymi nadrukami, wtedy wygląd vintage będzie kompletny.

3. Krzesła antyczne to także doskonały pomysł na udekorowanie jadalni meblami w stylu vintage. Wyróżniają się krzesła lakierowane jaskrawą farbą, modele z postarzanego drewna, drewno łączone ze stalą, a także zdobienie krzeseł brązową skórzaną tapicerką lub kolorowymi tkaninami i kwiatowymi nadrukami oraz abstrakcyjnymi geometrycznymi kształtami.

4. A żeby przechować wszystkie naczynia i wyeksponować jakieś elementy dekoracyjne, nie można pominąć pięknej witryny vintage. Istnieje niezliczona ilość modeli, ale do jadalni w stylu vintage najbardziej pasują te wykonane z litego drewna w jasnych odcieniach oraz te, które łączą szkło z szufladami w dolnej części. Matowa zielona farba z efektem spękania jest bardzo powszechna w estetyce vintage, więc jeśli pasuje do stylu pozostałych mebli vintage, możesz kupić taką do swojej jadalni.

Aby uzupełnić dekorację, oprócz tego zabytkowego mebla, umieść kilka elementów, takich jak lustra i obrazy z zabytkowymi ramami, żyrandole, dywan z wzorami zig zag, zegar z kukułką, obiekty kwiatowe itp. Kluczem jest udekorowanie przestrzeni drobnymi detalami, które nadają jej bardziej retro wygląd, ale bez nadmiernego przeładowania.