Dywany dla dziewczynki – robimy przegląd wzorów i motywów dywaników do dziewczęcego pokoju

Dywany dla dziewczynki – robimy przegląd wzorów i motywów dywaników do dziewczęcego pokoju

Dziewczynki mnóstwo czasu spędzają na dywanowych zabawach. Budowanie konstrukcji z kloców, zabawa lalkami, tańce i turlanie się – podłoga to małe królestwo dziecięcych aktywności. Dlatego dywan dla dziewczynki musi być przyjemny w dotyku, ciepły i oczywiście ozdobiony pięknym wzorem. Jakie materiały i motywy wybrać? Który dywan do dziewczęcego pokoju wytrzyma eksperymenty przedszkolaka? Robimy przegląd dywaników dla dziewczynek.

Wielkoformatowe wzory dywanów dla dziewczynek

Córka woli uroczego jednorożca czy małą księżniczkę? Dywan dla dziewczynki może pełnić rolę motywu przewodniego całego pokoju. Łatwo dobierzesz pasujące rysunki na zasłonach, na przykład gwiazdki czy serduszka, które otaczają główny rysunek. Do wielkoformatowych wzorów dobieraj subtelne tapety lub jednobarwne mebelki, aby nie przeładować wnętrza różnymi motywami. Piękne dywany z dużymi rysunkami w misie, króliczki, księżniczki czy kotki możesz znaleźć pod adresem: https://sklepeureka.pl/dywany/dla-dziewczynki

Regularne lub abstrakcyjne wzory do pokoju dziewczęcego

Zamiast jednym rysunkiem, dywan może być też ozdobiony powtarzającym się wzorem. Taka wzorzysta baza sprawdzi się jako urozmaicenie jednolitych ścian i mebli, na przykład w białym kolorze. Położenie barwnego dywanika w pokoju dla dziewczynki szybko zmieni charakter wystroju – to doskonały sposób na niedrogą metamorfozę wnętrza. Do wyboru są na przykład wzory gór przypominające ilustrację z pięknej książki dla dzieci. Inny pomysł: dywan patchwork z wyrazistymi czarno-białymi kontrastami, które stymulują wzrok małych dzieci.

Dywanik dla dziewczynki niczym plac zabaw

Gra w klasy na dywanie? Doskonały pomysł na zajęcie dla pełnej energii dziewczynki. Dywany z motywem pól do skakania to sprytne połączenie dekoracji z rozrywką dla dzieci. Dostępne są również dywaniki, które przypominają tor przeszkód lub miejskie uliczki do jeżdżenia samochodzikami. Wspaniała zabawa!

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając dywan do pokoju dziecka?

Zwróć uwagę na certyfikaty. Dywany dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych tekstyliów – bez żadnych substancji mogących szkodzić zdrowiu. Sprawdź, czy mają certyfikaty, takie jak OEKO-TEX. Możliwość prania materiału w pralce to dodatkowa zaleta.