:: english

Renata Domagalska

Malarstwo w tradycyjnej technice: olej, akryl, pastel. Współczesne Malarstwo figuratywne, ekspresyjno - impresyjne...

Tematyka: Akt , Portret, Pejzaż, Pejzaż miejski, Taniec, Tango, Folklor i Inne...

NutyNa SprzedażJazzNa SprzedażskrzypekNa SprzedażEksplozja muzykiNa SprzedażUliczny jazz koncert Na SprzedażMuzyczna opowieść Na Sprzedażna plażywyścigi konnemiasto pełne kobietczytająca gazetkęlatem w mieścieczarna kawaCZARNY KWADRAT (nr. 30/2008)MORSKA PRZYSTAŃ (nr. 19/2005)

Rozmaita tematyka malarstwa: PLAŻA, SPORT, PORTRETY KOBIET, fragmenty MARTWEJ NATURY itp... Autor - Renata Domagalska. Data powstania obrazów 2005 - 2010. Mieszana technika - olej i akryl na płótnie.

...pragnąłem w utworze większych rozmiarów przybliżyć dzisiejszym ludziom wielkie, nieme życie przyrody i zachęcić do pokochania go. Chciałem nauczyć ich wsłuchiwać się w tętno ziemi, brać udział w życiu całej przyrody, aby w natłoku swych małych losów nie zapomnieli, że nie jesteśmy bogami stworzonymi przez nas samych, tylko dziećmi i cząstkami ziemi i całego kosmosu (...)

Ale chciałem też nauczyć ludzi szukania źródeł radości i życia w bratniej miłości do przyrody; chciałem głosić sztukę patrzenia, wędrowania, rozkoszowania się rzeczywistością (...) Chciałem wam opowiedzieć, jaki złoty korowód niezapomnianych rozkoszy ja, samotnik i mizantrop, znalazłem na tym świecie, i pragnąłem, żebyście wy, którzy może jesteście szczęśliwsi i weselsi ode mnie, z jeszcze większą radością odkrywali ten świat.

( Hermann Hesse 'Peter Camenzind' )

© Copyright by Renata Domagalska 2014 | Kontakt | RSS | Ostatnia aktualizacja strony 2014-09-09 ::Linki ::Mapa Strony

:: więcej obrazów tutaj na Index Obrazów

erotyczny obraz malarski

33/12

erotyka w malarstwie

38/12

kwiaty

36/12